11.2012 – „Studenci farmacji GUMed zbierają podpisy.”

   Studenci farmacji GUMed zbierają podpisy
   na uczelniach medycznych w całej Polsce.
   I wysyłają petycję do Arłukowicza.
   300 studentów farmacji GUMed podpisało się pod petycją, która zostanie skierowana do ministra zdrowia. (…) Przyszli farmaceuci chcą, by leki, także te dostępne bez recepty, można było kupić jedynie w aptekach. Chcą także określenia zawodu farmaceuty jako zawodu medycznego. Studentom nie podoba się wzrastająca popularność zawodu technika farmacji, dlatego chcą także szczegółowego określenia czynności, które technik farmaceutyczny może wykonywać samodzielnie, a które tylko pod nadzorem. Zdaniem studentów właściciele aptek chętniej zatrudniają gorzej wykształconych techników, bo ich praca jest tańsza niż praca absolwentów studiów wyższych.
Studenci chcą także wprowadzenia do ustawy o działalności leczniczej zapisu o obowiązku zatrudniania magistra farmacji w szpitalach na stanowisku farmaceuty klinicznego. I proponują wprowadzenie wymogu noszenia identyfikatorów przez pracowników – tak, by można było odróżnić magistra farmacji od technika. Na razie takie oznaczenie wprowadzają tylko niektóre apteki, bo wymóg nie jest obowiązkowy.

źródło: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,12943010,Studenci_farmacji_GUMed_zbieraja_podpisy_na_uczelniach.html

 

Podobne wpisy