11.2011 – „Na budowę Centrum Onkologii”

listopad 2011, nr 63/41 online
 
NA BUDOWĘ CENTRUM ONKOLOGII
   Kaliskim wyróżnikiem obchodów 20-lecia odrodzonego samorządu aptekarskiego była akcja charytatywna, której celem była  zbiórka pieniędzy na budowę Centrum Onkologii w Kaliszu. W kaliskich aptekach udostępniono puszki, do których pacjenci wrzucali datki.

   Finałowym akcentem akcji charytatywnej był koncert w wykonaniu Mietka Szcześniaka. Koncert odbył się 6 listopada odbył się w Kaliszu. Sala koncertowa była wypełniona po brzegi. Zamiast biletu wstępu okazywano przy wejściu „cegiełki” , w które można było się zaopatrzyć u kaliskich aptekarzy.  
Koncert poprzedziła sesja prozdrowotna poświęcona profilaktyce nowotworowej. Prelegentami byli lekarze onkolodzy.

   Magister Anna Gołdyn, prezes Kaliskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej poinformowała, że Okręgowa Izba Aptekarska w Kaliszu przekazała na konto Wielkopolskiego Centrum Onkologii kwotę 16 154,95 złotych.

ZS
 
 
 

Podobne wpisy