08.2015 – „XII Ogólnopolski Dzień Aptekarza.”

Dr Grzegorz Kucharewicz
Z okazji XII Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza gorąco pozdrawiamy wszystkich aptekarzy, członków naszego samorządu. Dziękujemy Wam, Koleżanki i Koledzy, za codzienną pracę i zaangażowanie w opiekę nad pacjentami. Wykonując zawód zaufania publicznego, zawsze jesteście gotowi służyć chorym swoją wiedzą i doświadczeniem. To dzięki profesjonalizmowi i wrażliwości na potrzeby cierpiących cieszycie się ogromnym uznaniem swoich pacjentów i zaufaniem całego społeczeństwa.
Pozdrawiamy wszystkich działaczy samorządu, a zwłaszcza tych, którzy 25 lat temu uczestniczyli w pracach nad projektem ustawy o izbach aptekarskich i tworzeniem struktur odradzającego się samorządu aptekarskiego. W 1990 roku, u progu wielkiej transformacji ustrojowej, kiedy wznoszono fundamenty III Rzeczypospolitej, do Sejmu RP trafił projekt ustawy o izbach aptekarskich, która uchwalona została 19 kwietnia 1991 roku. Pamiętamy o tych, którzy zaangażowali się w owym czasie w działalność samorządową. Z wdzięcznością pamiętamy o członkach Komitetu Organizacyjnego Izb Aptekarskich, którego przewodniczącym został zmarły 4 września 2015 roku dr n. farm. Stanisław Vogel. Dziękujemy!
Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
Mgr farm. ALINA FORNAL
Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
Dr n. farm. MAREK JĘDRZEJCZAK
Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej

