11.2013 – „Pewnego razu do apteki…”
w to, że jako farmaceuci mamy dawać wsparcie w trudnych dla niego chwilach.
maj 2009, nr 33/11 online OLEJE ROŚLINNE W RECEPTURZE Znanych jest prawie 100 różnych rodzajów olejów roślinnych, które mają różnorodne zastosowanie w medycynie, dietetyce bądź w kosmetyce. Także w preparatyce leków recepturowych farmaceuci wykorzystują te substancje, choć ich wybór najczęściej jest zawężony do kilku tradycyjnie wykorzystywanych w przepisach olejów – rącznikowego, lnianego i…
listopad 2011, nr 63/41 online O WYZWALANIU REAKCJI ZWROTNEJ, CZYLI JAK WSPIERAĆ SIĘ ZASADAMI DOBREGO WYCHOWANIA W RELACJI Z PACJENTEM I WSPÓŁPRACOWNIKIEM …Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą.Niełatwą, bo nie na tem kończy się, jak nogąZręcznie wierzgnąć, z uśmiechem witać lada kogo;Adam Mickiewicz w "Panu Tadeuszu" Umiejętność życia….
sierpień 2009, nr 36/14 online GODNOŚĆ ZAWODOWA W KRYZYSIE? Początek bywa obiecujący: podejmujesz decyzję o wyborze zawodu, który nasycony jest misją służenia drugiemu człowiekowi. Przez kilka lat bardzo wymagających studiów przygotowujesz się do wypełniania zadań zawodowych, a przed przystąpieniem do pracy uroczyście ślubujesz: "(…) w swej pracy farmaceuty sumiennie, gorliwie i z należytą starannością…
wrzesień 2011, nr 61/39 online TRUDNE WYZWANIA I NOWE MOŻLIWOŚCI EUROPEJSKICH APTEKARZY Obchody XX-lecia naszego samorządu przypadają w wyjątkowo trudnym i burzliwym okresie nie tylko dla polskich aptekarzy, ale również w przełomowym okresie dla farmacji europejskiej. Najbliższa dekada będzie stanowiła ogromne wyzwanie dla środowiska aptekarskiego – po latach względnej stabilności i bezpieczeństwa…
październik 2014, nr 98/76 online (Ewa Sitko) Pani, Magdo, za oknem ostatnie dni pięknej, złotej jesieni. Nad dachami domów coraz częściej unoszą się dymy. I myśl, która jak dym z komina wychodzi „wąskim gardłem”, a później zatacza coraz szersze kręgi. Najpierw pomyślałam o tym, co chciałabym „spalić” w moim życiu, czemu pragnęłabym nadać inny…
luty 2015, nr 102/80 online Schorzenia proktologiczne to grupa dolegliwości obejmujących odbyt i odbytnicę. Liczba pacjentów z chorobami proktologicznymi jest duża i stale wzrasta. Najczęstszą przypadłością są hemoroidy, które można leczyć szeroką już gamą preparatów gotowych lub za pomocą wypróbowanych przepisów recepturowych. Mniej częsta, ale również bardzo bolesna i niełatwa w leczeniu jest…