Podobne wpisy
05.2010 – „Apteczne reminescencje – wystawa w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.”
maj 2010, nr 45/23 online "APTECZNE REMINESCENCJE" – WYSTAWA W MUZEUM OKRĘGOWYM W RZESZOWIE W Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, jak w każdym muzeum, jest mnóstwo eksponatów przedstawiających rzeczywistość minioną, czasy odległe i wydarzenia, które ledwie co „za nami”. Do tej pory nigdy natomiast nie było w nim apteki. A przecież ten „przybytek Hygiei” tak…
08.2009 – „Laboratorium galenowe i inne skarby na pokaz.”
sierpień 2009, nr 36/14 online Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem” w Bydgoszczy. LABORATORIUM GALENOWE I INNE SKARBY NA POKAZ Fot 1. – Zabytkowa rzeźba łabędzia zdobiąca do 1958 r. wejście do apteki od ul. Gdańskiej. Muzeum Farmacji „Pod Łabędziem” w Bydgoszczy powstało na zapleczu istniejącej do dziś Apteki „Pod Łabędziem”, założonej…
05.2012 – „Skarb Bałtyku.”
maj 2012, nr 70/47 online SKARB BAŁTYKU Od 26 kwietnia do 30 listopada w Muzeum Farmacji im. Antoniny Leśniewskiej w Warszawie będzie prezentowana wystawa czasowa pt. „Skarb Bałtyku. Bursztyn w lecznictwie.”. Na wystawie można zapoznać się zarówno z zastosowaniem bursztynu w lecznictwie, jak i z historią powstania złóż bursztynowych w rejonie Morza Bałtyckiego….
Muzeum Farmacji Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej
Znaczna część eksponatów prezentowana jest w zabytkowej izbie dyspensacyjnej z przełomu XIX/XX wieku, przeniesionej z Miłosławia koło Wrześni. W eksponowanych zbiorach przedstawiamy szereg naczyń aptecznych z drewna, białego i kolorowego szkła, kamionki oraz porcelany. Większość z nich pochodzi z przełomu XIX i XX wieku, ale najstarsze z końca XVII stulecia. Zbiory obejmują również liczne moździerze…
05.2010 – Wystawa „Ceramika Rafaela. Majolika Istoriato ze zbiorów polskich.”
maj 2010, nr 45/23 online NACZYNIE APTECZNE Z MUZEUM FARMACJI UJ NA WYSTAWIE "CERAMIKA RAFAELA. MAJOLIKA ISTORIATO ZE ZBIORÓW POLSKICH" W MUZEUM NARODOWYM W WARSZAWIE 18 MARCA – 16 MAJA 2010 Ilustracja 1Strona tytułowa katalogu wystawy zatytułowanej „Ceramika Rafaela. Majolika istoriato ze zbiorów polskich”. Jak napisała we wstępie do katalogu wystawy Ewa Katarzyna…