Ceramika apteczna z kolekcji Mateusza B. Grabowskiego w krakowskim Muzeum Farmacji.
Aby pobrać folder wystawy –> KLIKNIJ TUTAJ
Aby pobrać folder wystawy –> KLIKNIJ TUTAJ
grudzień 2011, nr 64/42 online APTEKARZ OSTATNIEJ CAROWEJ – JAN ANDRZEJEWSKI Złożoność ludzkich losów, ich tragizm, zmienne koleje to nie tylko domena odnosząca się do panujących, rządzących, stojących na czele wojsk, czyli wielkich i ważnych, ale to też w większym lub mniejszym stopniu następstwa historii, które w zależności od tego w jakim czasie przyszło…
Urodził się 19 sierpnia 1913 roku w Petersburgu. W 1919 roku przyjechał wraz z rodziną do Polski i zamieszkał w Łodzi. W mieście tym, w 1930 roku ukończył Prywatne Gimnazjum Humanistyczne A. Zimowskiego, a następnie rozpoczął studia na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie studiów brał aktywny udział w pracach organizacji akademickich, pełniąc przez dwie…
luty 2009, nr 30/8 online APTEKARZ – BURMISTRZ, APTEKARZ – PREZES, APTEKARZ – KONSPIRATOR… Czytelnicy „Aptekarza Polskiego” już niejednokrotnie mieli okazję zapoznawać się z różnymi zagadnieniami z zakresu historii farmacji. Tym razem proponuję temat niecodzienny, związany niezwykle głęboko nie tyle z historią samej farmacji, co z historią zawodu aptekarskiego. Będzie nim fenomen…
Niekiedy spotykamy na swojej drodze zawodowej osoby, których miłość do farmacji, zaangażowanie w codziennej pracy, wiedza i mądrość życiowa sprawiają, że otaczane są powszechnym szacunkiem i uznaniem. Osoby te wyróżniają się niezwykle wysoką kulturą współdziałania i umiejętnością wzbudzania w młodszych kolegach chęci do doskonalenia własnej osobowości i dbałości o rozwój zawodowy. Są ogromnym wsparciem dla…
marzec 2009, nr 31/9 online APTEKARZ – BURMISTRZ, APTEKARZ – PREZES, APTEKARZ – KONSPIRATOR… Część druga Aptekarz-prezes W poprzedniej części artykułu „Aptekarz-burmistrz, aptekarz-prezes, aptekarz-konspirator” omówione zostały sylwetki wybitnych, zasłużonych aptekarzy, piastujących rozmaite funkcje we władzach lokalnych. W części niniejszej opisani zostaną aptekarze, którzy zapisali się w pamięci potomnych przede wszystkim jako…
Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej – Elżbieta Piotrowska-Rutkowska podsumowała ostatni rok w branży. Mówiła o przyszłości i wyzwaniach rynku. Obchody zbiegły się ze 100 dniową rocznicą wejścia w życie „Apteki dla Aptekarza”, czyli nowelizacji Prawa Farmaceutycznego: „100 dni. Dokładnie tyle czasu minęło od momentu wejścia w życie przepisów potocznie zwanych „Apteką dla Aptekarza”. Wielu farmaceutów czekało…