Opublikowano nowelizację ustawy Prawo farmaceutyczne
W Dzienniku Ustaw (poz. 959 z 2019 roku) opublikowano ustawę z dnia 26 kwietnia 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw.
W Dzienniku Ustaw (poz. 959 z 2019 roku) opublikowano ustawę z dnia 26 kwietnia 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw.
Na konferencji prasowej prezes URPL, Grzegorz Cessak mówił „Beztroskie i lekkomyślne traktowanie leków przez rodziców i dzieci, kształtuje w dzieciach nieprawidłowe nawyki stosowania farmaceutyków na kolejne lata ich życia. (…) Dzieci pod wpływem reklam mogą sięgać po produkty farmaceutyczne, traktować je jak cukierki lub jako element zabawy a to może być bardzo niebezpieczne dla ich…
W artykule „Niebezpieczny obrót”, zamieszczonym w ubiegłym roku w „Aptekarzu Polskim”, napisałem: „Nie ulega wątpliwości, że apteka ogólnodostępna jest tym miejscem, które gwarantuje zarówno właściwe warunki przechowywania leków, jak i profesjonalną opiekę nad pacjentem. W tej sytuacji rozszerzanie listy leków dopuszczonych do obrotu pozaaptecznego (…) stwarza realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Problem nabiera jeszcze…
Prezes URPL wydał komunikat w związku z informacjami o stosowaniu wyrobów medycznych niezgodnie z ich przewidzianym zastosowaniem nadanym przez wytwórcę. Chodzi o niejałowe, jednorazowe podkłady chłonne. W komunikacie zwrócono uwagę, że nagminne jest oferowanie przez dystrybutorów tego rodzaju wyrobów medycznych jako akcesoriów higienicznych dla zwierząt. Takie postępowanie jest niezgodne z art. 8 ust. 2 ustawy…
Od 1.06 ruszył serwis kąpieliskowy prowadzony przez Główny Inspektorat Sanitarny. http://sk.gis.gov.pl Serwis kąpieliskowy jest systemem informacyjnym, który prezentuje wykaz wszystkich kąpielisk wyznaczonych uchwałami rad gmin. Na portalu znajdują się również informacje o aktualnych przepisach, terminarz organizacji kąpielisk oraz opracowanie dotyczące zagrożeń związanych z nadmiernym zakwitem sinic. Można tam znaleźć przydatne informacje – przede wszystkim o…
(…) Pamięć o długiej historii posługi niesionej chorym jest powodem do radości dla wspólnoty chrześcijańskiej, a przede wszystkim dla tych, którzy w dzisiejszych czasach pełnią tę posługę. Trzeba jednak patrzeć na przeszłość, zwłaszcza po to, aby się nią ubogacać. Od niej powinniśmy się uczyć: wielkoduszności, aż po całkowite poświęcenie się wielu założycieli instytutów posługującym chorym;…