Nowości wydawnicze z dziedziny kosmetologii


Źródło: pzwl.pl
Źródło: pzwl.pl
W ostatnim czasie odbyły się spotkania i webinaria omawiające nowe obowiązki, z jakimi będą musiały zmierzyć się apteki już niebawem. Informacji na temat dyrektywy, serializacji i weryfikacji leków można szukać na stronach internetowych podmiotów zaangażowanych w implementację nowych przepisów. Na stronie Naczelnej Izby Aptekarskiej powstała specjalna zakładka zawierająca skompilowane, najważniejsze informacje dotyczące serializacji leków, pytania…
marzec 2011, nr 55/33 online LEKARSKO-FARMACEUTYCZNE ZWIĄZKI Z ESPERANTEM Od samego początku powstania najłatwiejszego, neutralnego, międzynarodowego języka esperanto istnieją bardzo ścisłe jego związki z medycyną. Twórcą języka esperanto był lekarz-okulista Ludwik Zamenhof (1859-1917), człowiek o bardzo wrażliwej, przepełnionej głębokim humanizmem duszy. Urodził i wychowywał się w Białymstoku, który w tym czasie zamieszkiwała ludność…
11 października 2019 projekt został przekazany do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów. Jednym z jego celów jest realizacja postulatów zawartych w dokumencie rządowym „Polityka lekowa państwa 2018-2020”.
Kamieniczka, w której obecnie znajduje się Muzeum Farmacji jest jedynym w Polsce zachowanym obiektem architektonicznym utrzymanym w stylu renesansowo-klasycystycznym i jedynym w kraju obiektem, w którym od II połowy XIII wieku do początku lat 50. XX wieku bez przerwy funkcjonowała apteka, a budynek był własnością aptekarza. W muzeum można zwiedzić między innymi salę ekspedycyjną zabytkowej…
kwiecień 2009, nr 32/10 online APTEKARZ POLSKI MA PRZYJEMNOŚĆ ZAPREZENTOWAĆ POEZJE WOJCIECHA KRÓWCZYŃSKIEGO, ILUSTROWANE PRACAMI TERESY IWANEJKO-TARCZYŃSKIEJ Cel Cel to początek drogiDrogi do której dochodziszAlbo już po niej idzieszMijając przeszkody po drodzeCzy widzisz jej koniecCzy finał już bliskoZastanów się trochę Po co Ci to wszystkoCo ciągle gromadziszI…
Wiele słów padło w sprawie ustawy o zawodzie farmaceuty. Prawie każda z wypowiedzi na ten temat, nie znamy wszystkich, dlatego też zdanie to rozszerzamy o słowo „prawie”, cechowała się podobną wymową, a mianowicie taką, że uchwalenie ustawy jest pilnie konieczne. Pilnie konieczne są także działania, które przyjęcie tej ustawy powinny poprzedzać. Co stoi na przeszkodzie,…