Podobne wpisy
08.2012 – „Kierownik apteki na urlopie.”
sierpień 2012, nr 72/50 online Trwa jeszcze okres urlopowy. Pośpiesznie pakując walizki myślami wybiegamy już do rozgrzanych słońcem plaż, szumu górskich potoków, czy ekscytujących krajobrazów egzotycznych krajów. Poza sobą zastawiamy szarość dnia codziennego i nieprzerwane zmagania się z prawem zmieniającym się jak w kalejdoskopie. Opuszczamy na ten często krótki okres wypoczynku nasze apteki…
Co ukrywa skóra? Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o łuszczycy, ale krępujecie się zapytać
Pani Profesor, czym jest łuszczyca? Łuszczyca to przewlekła choroba ogólnoustrojowa, objawiająca się charakterystycznymi zmianami na skórze. Pod ogólną nazwą łuszczyca kryją się różne jej postacie, takie jak: łuszczyca zwykła (której jednym z podtypów jest najczęściej występująca łuszczyca plackowata), łuszczyca krostkowa, która może zajmować dłonie i stopy lub mieć postać uogólnioną tzw. Von Zumbusch. Łuszczyca zajmować…
Zakaz reklamy aptek: ważna decyzja GIF.
Jak podaje Radca prawny Śląskiej Izby Aptekarskiej, Krystian Szulc po 4 letniej batalii – w tym wygranych sprawach przed WSA w Warszawie – Śląski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Katowicach ostatecznie stwierdził naruszenie zakazu reklamy aptek i ukarał przedsiębiorcę karą pieniężną w wysokości 400 zł. Śląska Izba Aptekarska w Katowicach złożyła odwołanie do Głównego Inspektora Farmaceutycznego w…
MZ: podczas Powstania Warszawskiego pracownicy służby zdrowia dokonywali prawdziwie bohaterskich czynów.
„Medykami” określano wszystkich, którzy w czasie walk wykonywali zadania lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszek, farmaceutów i weterynarzy. Szacuje się, że w Powstaniu Warszawskim brało udział 1210 lekarzy i ok. 6800 pielęgniarek i sanitariuszek. Służby medyczne pracowały w 225 szpitalach, w około 120 jednostkach polowych i ponad 200 punktach opatrunkowych. Sanitariuszki działały także w patrolach sanitarnych przydzielonych do…
Felieton Redakcji. Szczepienie się jest gestem troski o siebie i zdrowie innych
Z początkiem jesieni odnotowuje się wyraźnie zwiększoną liczbę zachorowań na grypę lub infekcje grypopodobne. Ten trwający aż do wczesnej wiosny czas zwykło się określać w slangu epidemiologicznym nazwą „sezon grypowy”.