Newsletter NIA 25.01.2018
Zapraszamy do lektury! –> kliknij, aby otworzyć
Zapraszamy do lektury! –> kliknij, aby otworzyć
Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej – Elżbieta Piotrowska-Rutkowska podsumowała ostatni rok w branży. Mówiła o przyszłości i wyzwaniach rynku. Obchody zbiegły się ze 100 dniową rocznicą wejścia w życie „Apteki dla Aptekarza”, czyli nowelizacji Prawa Farmaceutycznego: „100 dni. Dokładnie tyle czasu minęło od momentu wejścia w życie przepisów potocznie zwanych „Apteką dla Aptekarza”. Wielu farmaceutów czekało…
W dniach 23-26 maja br., w Krasnobrodzie na lubelskim Roztoczu, odbywało się doroczne spotkanie historyków zawodu aptekarskiego – XXVIII Sympozjum Historii Farmacji. Organizatorami i gospodarzami byli pracownicy Zakładu Historii Nauk Medycznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, kierowanego przez dr Andrzeja Wróbla. W uroczystym otwarciu obrad wzięły udział prof. dr hab. Anna Malm, dziekan Wydziału Farmaceutycznego z…
Jeśli macie ciekawe pomysły na artykuły lub sami chcielibyście o czymś napisać – koniecznie podzielcie się tym z Redakcją. Kontaktować można się z nami poprzez Facebooka –> FB, pisząc na adres olga@aptekarzpolski.pl lub wypełniając formularz kontaktowy na naszej stronie www –> kliknij tutaj. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dla Autorów –> kliknij tutaj.
Znaczna część eksponatów prezentowana jest w zabytkowej izbie dyspensacyjnej z przełomu XIX/XX wieku, przeniesionej z Miłosławia koło Wrześni. W eksponowanych zbiorach przedstawiamy szereg naczyń aptecznych z drewna, białego i kolorowego szkła, kamionki oraz porcelany. Większość z nich pochodzi z przełomu XIX i XX wieku, ale najstarsze z końca XVII stulecia. Zbiory obejmują również liczne moździerze…
Szanowny Panie Ministrze, Panie i Panowie Posłowie i Senatorowie, Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, Ogólnopolski Dzień Aptekarza to wyjątkowy i jedyny taki dzień w roku. To święto, które jednoczy całą naszą społeczność. To także doskonała okazja do tego, aby mówić o sukcesach, które już osiągnęliśmy, jak również o wspólnych planach na przyszłość. Zacznę jednak od…
Zachorowania na raka jelita grubego stanowią w polskiej populacji drugą najliczniejszą po raku płuca grupę zachorowań na nowotwory oraz drugą przyczynę zgonów z powodów onkologicznych. Każdego roku na raka jelita grubego zapada ok. 18.000 osób, a każdego dnia z tego powodu umierają 33 osoby. Szanse na przeżycie 5 lat z chorobą ma zaledwie co 2…