
Podobne wpisy

OIA w Warszawie w sprawie nowo zatrudnianych farmaceutów w aptekach
Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie przypomina, jakie informacje należy pozyskać oraz jakie działania należy podjąć przed podpisaniem umowy z nowozatrudnianym farmaceutą. Przedsiębiorca prowadzący aptekę, zatrudniający nowych farmaceutów, przed podpisaniem umowy o pracę (lub innego tytułu zatrudnienia farmaceuty) powinien zweryfikować: czy osoba zatrudniana rzeczywiście posiada Prawo wykonywania zawodu farmaceuty (PWZ) z nowym numerem tego prawa, czy…

Nowości na rynku – marzec 2019
W marcu 2019 r. na rynek farmaceutyczny w Polsce zostały wprowadzone 22 nowe marki produktów leczniczych: Klasa ATC/WHO Nazwa międzynarodowa Nazwa handlowa (marka) Podmiot odpowiedzialny Obszar i data 1. rejestracji/zmiany A02BA Ranitidine Ranitydyna Aurovitas Aurovitas PL 11.2017 A03AX Menthae piperitae aetheroleum Oleomint Medana Pharma PL 10.2018 A16AB Velmanase alfa Lamzede Chiesi UE 03.2018 A16AX Nitisinone Nitisinone MDK…

01.2014 – „Projekt P1 – część druga.”
INFORMATYZACJA W OCHRONIE ZDROWIA Projekt P1 realizowany przez CSIOZ i związany z nim system recept elektronicznych w kontekście wdrażania analogicznych systemów w Europie oraz prac samorządu aptekarskiego nad ustawą o zawodzie CZĘŚĆ DRUGA 1) Karta Specjalisty Medycznego (KSM) Dostęp do danych zawartych w Internetowym Koncie Pacjenta jest bezpośrednio związany z posługiwaniem się…

Mobilna aplikacja pomoże chorym z alergicznym nieżytem nosa
Jak radzić sobie z alergicznym nieżytem nosa? Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania telemedyczne, takie jak kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych w Warszawie – do pobrania bezpłatnie w App Store i Google Play. – Objawami alergicznego nieżytu nosa są wyciek wodnistej wydzieliny z nosa,…

NIK o zakażeniach w szpitalach – to poważny problem
Szczególne zaniepokojenie NIK wzbudziła zwiększona liczba zakażeń lekoopornymi bakteriami Klebsiella Pneumoniae NDM(+). Patogen ten jest niezwykle niebezpieczny – cechuje się brakiem wrażliwości na prawie wszystkie antybiotyki, wykazując jednocześnie łatwość w rozprzestrzenianiu się. W przewodzie pokarmowym potrafi utrzymywać się przez kilka lat. Kontrolerzy zwrócili także uwagę na to, że (…) poważny problem stanowi też sepsa (posocznica),…

10.2011 – „22 września – Ogólnopolski Dzień Aptekarza 2011.”
październik 2011, nr 62/40 online NASZE DWUDZIESTOLECIE Relacja z uroczystości 22 września farmaceuci z całego kraju wzięli udział w warszawskich uroczystościach związanych z OGÓLNOPOLSKIM DNIEM APTEKARZA, które w tym roku połączone zostały z obchodami jubileuszu dwudziestolecia odrodzonego samorządu aptekarskiego. Organizatorem uroczystości była Naczelna Izba Aptekarska. Dwadzieścia lat temu, u progu wielkiej transformacji…