Kielecka Okręgowa Izba Aptekarska udostępnia materiały ze szkolenia dla farmaceutów.
- Wstrzymania i wycofania z obrotu produktu leczniczego.

- Wystawianie i realizacja recept na środki psychotropowe.

- Recepty weterynaryjne.

Źródło: www.koia.kielce.pl
Źródło: www.koia.kielce.pl
Naczelna Izba Aptekarski już po raz dwunasty organizuje Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza (Święto Kosmy i Damiana – patronów farmaceutów). Corocznie uroczystość gromadzi farmaceutów z całego kraju oraz zaproszonych gości, między innymi parlamentarzystów, przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, instytucji związanych z ochroną zdrowia i działaczy innych samorządów zaufania publicznego (ok. 350 osób). Tegoroczne uroczystości odbędą się 23 września…
Trwałość, czyli stabilność leku odnosi się do substancji leczniczej oraz gotowej postaci leku i określa odporność na niekorzystne procesy zachodzące podczas produkcji, przechowywania w określonych warunkach i czasie, a także w trakcie transportu i dystrybucji. Stabilność determinuje dopuszczalny okres przechowywania leku, w ciągu którego aktywność farmakologiczna leku nie obniża się, a ewentualne produkty rozpadu nie…
14 marca 2019 Opolski Oddział Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego wspólnie Opolską Okręgową Izbą Aptekarską zorganizował spotkanie z mgr Justyną Boryczka-Izabbadj, która po wyjeździe do Wielkiej Brytanii od ponad dziesięciu lat kieruje tam apteką. W związku z toczącą się w naszym środowisku dyskusją nad opieką farmaceutyczną większość spotkania dotyczyła właśnie tej problematyki. Jak już wiadomo, w Wielkiej…
W dniu 1 grudnia 2014 r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych poinformował, że w sprzedaży znajduje się Farmakopea Polska X (2014) dystrybuowana przez Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne. Farmakopea zawiera polską wersję wszystkich materiałów opublikowanych w części podstawowej Farmakopei Europejskiej (Ph. Eur.) 8.0 oraz w Suplementach 8.1 i 8.2, a także…
Na portalu e-dukacja udostępniono nowe kursy szkoleniowe: „Standardy leczenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP)” za 3 punkty szkoleniowe z puli punktów „twardych”, „Farmakoterapia w pediatrii – wybrane zagadnienia” za 9 punktów szkoleniowych z puli punktów „twardych”, „Kurs postępy farmakoterapii chorób metabolicznych” za 8 punktów szkoleniowych z puli punktów „twardych”, oraz udostępniono sympozja szkoleniowe: „Ibuprofen czy…