Farmaceuci Bez Granic Polska – Warsztaty umiejętności klinicznych
Kurs skierowany jest do wszystkich farmaceutów z aptek ogólnodostępnych, szpitalnych, nauczycieli akademickich, którzy uczą opieki farmaceutycznej oraz dla wszystkich tych, którzy chcą wykonać pierwszy krok w kierunku doskonalenia swoich umiejętności klinicznych. Warsztaty odbędą się w 4 terminach w dniach 18 – 28 lutego 2019 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
„Farmaceuci są coraz częściej angażowani w świadczenie szerokiego wachlarza usług, z których wiele finansowanych jest przez rząd. Obejmują one rzucanie palenia, kontrolę masy ciała, „MedsChecks” (podobne do przeglądu stosowania leków, przychodnie prowadzące leczenie przeciwzakrzepowe oraz opiekę paliatywną. Po przeprowadzeniu oceny kształcenia w Polsce, nasz zespół zagranicznych ekspertów utwierdził nas w przekonaniu, że trzeba podać wiedzę dla farmaceutów inaczej.”
Jak zapewniają organizatorzy, to pierwszy tak merytoryczny kurs w Polsce. Warsztaty będą prowadzone w języku polskim przez ekspertów światowej rangi. Zostaną przedstawione i przeanalizowane praktyczne tematy potrzebne w pracy każdego farmaceuty takie jak: interakcje leków, komunikacja z pacjentem, przeglądy lekowe, czy interwencje farmaceutyczne. Program i prelegenci zostali dobrani specjalnie, aby poszerzyć umiejętności prowadzenia wywiadu z pacjentem i doradzaniu w problemach klinicznych. Aby dowiedzieć się więcej o prelegentach kliknij tutaj.
W ramach 8 godzinnego szkolenia przewidziano 3 moduły:
1. Komunikacja z pacjentem,
2. Interakcje w twojej aptece (przygotowanie do pilotażu OF
oraz zdobycie umiejętności wykrywania interakcji przy korzystaniu
z systemu komputerowego) – Moduł wsparty przez Naczelną Izbą Aptekarską
i IQVIA Polska.
3. Przeglądy Lekowe (przygotowanie do warunków polskiej praktyki
aptecznej) – scenariusze wykonalne w dzisiejszym kształcie praktyki
aptecznej
Dodatkowo: Mama karmiąca w aptece – rola farmaceuty (wykład + warsztaty 90 min)
Kurs jest akredytowany przez Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz Collegium Medicum UKSW w Warszawie. Każdy uczestnik za udział w warsztatach uzyska 12 punktów twardych.