„E-recepta w drodze z wakacji”

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło I etap kampanii informacyjno-edukacyjnej na temat korzyści związanych z e-receptą i zalet Internetowego Konta Pacjenta.

https://twitter.com/CSIOZ/status/1164897610001465345

Akcja realizowana pod hasłem „Co ma wspólnego Pieseł z e-receptą?(Otworzy się w nowej karcie)” prowadzona jest w pociągach PKP Intercity oraz internecie. Bohaterem spotu/filmu animowanego jest sympatyczny piesek, który wspólnie „ze swoimi ludźmi” korzysta z e-recepty i licznych udogodnień, jakie daje Internetowe Konto Pacjenta. Celem animacji jest pokazanie, co zyskuje pacjent i jego najbliżsi, kiedy korzystają ze wszystkich dostępnych e-usług w ochronie zdrowia. Eksponowane jest poczucie swobody jakie daje nam uwolnienie się od niepotrzebnych informacji i równocześnie gwarancja szybkiego dostępu do informacji o zdrowiu swoim i swoich bliskich w każdej chwili i w dowolnym miejscu, kiedy tylko okaże się to konieczne. – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej CSIOZ.

E-receptę otrzymało już ponad milion pacjentów

Jednocześnie podano, że do 23 sierpnia br. ponad 13 000 lekarzy z prawie 5 500 placówek leczniczych wystawiło blisko 5.5 mln e-recept. E-recepty otrzymało już ponad 1 milion pacjentów.

Podobne wpisy